Przyjaciel przedszkola

LOKALIZACJA

Miejskie Przedszkole Nr 20 położone jest w centrum osiedla Słonecznego, przy ulicy Studzianki 8 z dala od ciągów komunikacyjnych. Przedszkole mieści się w dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni 625,47m2. Powierzchnia całkowita działki wynosi 4778m2.

POCZĄTKI

29 września 1976 roku Pani Henryka Patocka została powołana na organizatora Przedszkola Nr 20. W tym czasie trwały już wykopy pod fundamenty. Planowany odbiór budynku był wyznaczony na grudzień 1977 r. W czerwcu 1978 r. budynek był zadaszony. W lipcu rozpoczęto prace wykończeniowe. 15 sierpnia 1978 r. Pani Henryka Patocka otrzymała klucze od budynku.

Uroczystego otwarcia dokonano 4 września 1978 r. Wszystkich gości w progach Państwowego Przedszkola Nr 20 witał organizator i pierwszy dyrektor mgr Henryka Patocka. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał ówczesny Prezydent Miasta Zielonej Góry, Pan Stanisław Ostęga.

BAZA

W placówce znajdują się cztery grupy dzieci. Każda grupa posiada dużą salę z łazienką i szatnią. Dodatkowo posiadamy salę rekreacyjną, zaplecze kuchenne, pomieszczenia administracyjne i socjalne. Wokół przedszkola, wśród zieleni (46 topoli, 191 drzewek iglastych) znajduje się plac zabaw z górką do saneczkowania. Do przedszkola uczęszcza 112 dzieci. Zatrudnionych jest 23 pracowników.

Rok 2013 - dzieci i personel
Rok 2013- dzieci i personel MP 20 w Zielonej Górze

JUBILEUSZ

26 marca 2013 r. Rada Miasta na mocy Uchwały Nr XLV.380.2013 nadała Miejskiemu Przedszkolu Nr 20 z siedzibą przy ulicy Studzianki 8 w Zielonej Górze imię "Przedszkole pod Topolą". Uroczystego odczytania uchwały dokonała Z-ca Prezydenta Miasta Zielona Góra Pani Wioleta Haręźlak podczas uroczystości z okazji 35-lecia przedszkola dnia 22 maja 2013 r. w Teatrze Lubuskim.

4 WRZEŚNIA 2013
Dokładnie w 35 rocznicę powstania przedszkola, dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy z nazwą i logo przedszkola. Autorem logo i fundatorem tablicy jest Pan Andrzej Madoń - tata Marcina i Marka.

NOWA ARANŻACJA HOLLU
Dotychczasową dekoracją hollu była makieta wykonana z wykładziny. Widniejący na niej Miś przez 35 lat codziennie witał i żegnał wszystkich. Był świadkiem radości i smutków a także licznych imprez, konkursów i uroczystości. Miś odszedł na zasłużoną emeryturę. Od 1 września 2014 roku cieszymy się nową aranżacją hollu i drzwi wejściowych. Nawiązuje ona tematycznie do logo i nazwy przedszkola- „Przedszkole pod Topolą”. Autorem i fundatorem dekoracji jest Pan Andrzej Madoń- tata Marka i Marcina.