6.30 -8.30

Działania opiekuńcze, zajęcia wspierające wielostronny rozwój dziecka: gry, zabawy, układanki logiczne, loteryjki, puzzle, ćwiczenia grafomotoryczne, zabawy dowolne.

REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ- przez cały okres pobytu dziecka w przedszkolu

• Zabawy dowolne dzieci z niewielkim udziałem nauczyciela: zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy ruchowe.
  • 9.00-10.00 - Zajęcia organizowane przez nauczyciela (plastyczne, muzyczne, ruchowe, rozwijające mowę i myślenie).
  • Zabawy ruchowe na podwórku, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze w ogrodzie przedszkolnym, spacery, wycieczki.
  • Zajęcia wyrównawcze, praca indywidualna.
  • Czynności samoobsługowe: praca w szatni, w łazience, podczas posiłków.

12.30 – 16.30

Zajęcia przygotowujące dzieci do udziału w konkursach, imprezach artystycznych (taniec, muzyka, plastyka, teatr, śpiew), terapia logopedyczna, edukacja regionalna, zajęcia poszerzające podstawę programową, terapia pedagogiczna, spacery, wycieczki, zabawy na podwórku, zajęcia wspierające naukę czytania i pisania, zajęcia o charakterze relaksacyjno-odprężającym, bajki terapeutyczne.

POSIŁKI

• 8.30 – 9.00 – śniadanie
  • 11.30 – 12.00 – obiad
  • 14.00 – 14.30 – podwieczorek