Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Do góry
  
  
  

Przyjaciel przedszkola

ZADANIA PRIORYTETOWE

ZADANIA PRIORYTETOWE

Koncepcja Funkcjonowania i Rozwoju Miejskiego Przedszkola Nr 20 przedstawia przedszkole przyjazne dziecku i rodzinie, ściśle związane ze środowiskiem lokalnym. Prezentuje wizję przedszkola jako sprawnie funkcjonującej placówki, zapewniającej bezpieczeństwo i godne warunki dzieciom i pracownikom, bogato wyposażonej w sprzęty oraz środki dydaktyczne, działającej w środowisku, współpracującej z rodzicami, innymi placówkami i władzami.

Naczelnym celem jest troska o dobro dzieci. Najważniejsze zadania:

 • Stwarzanie atmosfery zapewniającej dzieciom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji, wspieranie i ukierunkowywanie dzieci zgodnie z ich wrodzonym potencjałem, zapewnienie dobrego przygotowania do szkoły;
 • Pogłębianie współpracy z rodzicami poprzez poszukiwanie nowych, ciekawych i aktywizujących form współpracy np.: warsztaty, zajęcia pokazowe, dni otwarte, wspólne imprezy, uroczystości, teatrzyki, festyny i inne;
 • Objęcie dzieci i rodziców opieką psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną, medyczną- w miarę potrzeb i oczekiwań;
 • Wspieranie nauczycieli w podnoszeniu kwalifikacji, doskonaleniu form i metod pracy, zdobywaniu kolejnych stopni awansu zawodowego;
 • Podnoszenie świadomości rodziców jako partnerów w procesie edukacji swoich dzieci;
 • Włączanie personelu pomocniczego do pracy z dzieckiem i podnoszenie jego świadomości z zakresu pedagogiki i psychologii;
 • Wdrażanie technologii informatycznych w pracy przedszkola;
 • Promowanie przedszkola w środowisku lokalnym;
 • Aktywne poszukiwanie sponsorów celu pozyskiwania środków pozabudżetowych;
 • Kontynuowanie dalszych remontów, modernizacji i wzbogacanie placówki w zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy;
 • Prowadzenie ewaluacji, wspólne tworzenie narzędzi badawczych;
Copyright © 2024. Przedszkole nr 20 w Zielonej Górze "Pod Topolą" Rights Reserved.