ZESTAW PROGRAMÓW

ZESTAW PROGRAMÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 20 W ZIELONEJ GÓRZE

I. Program M. Kwaśniewskiej, W. Żaby-Żabińskiej „Nasze przedszkole” program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci.

Dodatkowo realizowane są autorskie projekty edukacyjne opracowane przez nauczycieli lub proponowane przez instytucje zajmujące się profilaktyką i prewencją.

II. Programy i Projekty edukacyjne:

1. „Jestem już przedszkolakiem”- adaptacja dziecka 3-letniego do przedszkola.
  2. Edukacja Regionalna „Mój mały świat”.
  3. „Gimnastyka buzi i języka”.
  4. Edukacja językowa „Angielski małymi kroczkami”.
  5. „Edukacja ekologiczna w przedszkolu”.
  6. Rozwój edukacji ruchowej- „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
  7. Edukacja społeczna „Zabawy z krecikiem” czyli poznawanie języka i kultury czeskiej.
  8. „Bezpieczny przedszkolak”.
  9. Zielonogórski Program Wyrównywania Szans Edukacyjnych dzieci i młodzieży- język angielski. Fundator- Miasto Zielona Góra.
  10. Program z zakresu profilaktyki stomatologicznej i promocji zdrowia jamy ustnej u dzieci 5- i 6-letnich. Lekarz stomatolog.
  11. Programy z zakresu profilaktyki: wzroku, słuchu i wad postawy fundowane przez Miasto Zielona Góra
  12. Program prewencyjny „Bezpieczna zerówka”. Komenda Policji.
  13. Program profilaktyczny „Czyste powietrze wokół nas”. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.